اخبار و مقالات

شنبه, 22 دی 1397 ساعت 13:54

سه نکته برای گرفتن هدیه برای فرزندانتان

چه هدیه هایی برای کودکانمان بگیریم
 

تخیل یک مهارت کلیدی برای کودکان است که برای تقویت و بهبود آن، نیاز به تمرین روزانه دارد. بازی مهم ترین کار کودکان است. بازی های خلاقانه برای توسعه مهارت های اجتماعی و شناختی کودکان ضروری و مهم است و اسباب بازی ها می توانند بهترین فرصت برای تشویق آن ها باشد. در عین حال همه اسباب بازی ها مناسب نیستند. برای پیدا کردن اسباب بازی هایی که کودکان را به سوی بازی های خلاقانه سوق دهد به کتاب ها و مجلات مختلفی که نکاتی را در این زمینه ارائه می کنند، مراجعه نمایید.

1. به دنبال اسباب بازی های باشید که می توانند به شکل های مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند.

 

 

به عنوان مثال یک وسیله چوبی که می تواند به عنوان یک عصا، یک مداد، یه چوب بیس بال و یا یک خط جدا کنند بین دو چیز باشد.

بهترین هدیه ها برای خلاقیت کودکان، آن هایی می باشند که وقتی کودکان به شکل دیگری از آن استفاده می کند به او نگویید: «این راه اشتباه است» به عنوان مثال یک مجموعه از مگنت ها (آهن ربا ها) در رنگ های مختلف می تواند به هزار شکل در بیاید. در حالی که اسباب بازی های کم تنوع در رنگ و عدد های یکنواخت که شیوه های بازی ساده ای دارند مناسب نیستند.

 

2. به دنبال اسباب بازی هایی باشید که با سطح رشد و مهارت های توسعه ای فرزندتان منطبق باشد.

این هیجان انگیز است که کودکان بخواهند خود را به چالش بکشند و چیزهای جدیدی یاد بگیرند. اما در نظر داشه باشید اگر یک اسباب بازی، استاندارد و روش خاصی داشته باشد تا انجام شود و دستیابی به آن برای یک کودک خیلی سخت باشد، این می تواند نا امید کننده و نا مناسب باشد.

بهتر است که در هنگام تهیه اسباب بازی به مهارت های توسعه شناختی کودک خود توجه کنید. همچنین در هنگام دادن اسباب بازی مناسب به آن ها دقت کنید که الگوی خاصی را برای آن ها ترسیم نکنید. این باعث می شود، کودکی که هنوز در حال توسعه مهارت هایش است شانس این را داشته باشد تا بتواند اعتماد به نفسش را بهبود ببخشد.

اسباب بازی های خلاقانه برای کودکان

 

3. به چیزهای مورد علاقه کودک خود توجه کنید و هدیه هایی را برای آن ها بگیرید که به این علایق نزدیک باشد.

از او درباره چیزهای مورد علاقه اش بپرسید و این که چه چیزی باعث ایجاد هیجان در او می شود و از او بپرسید که چرا این چیز مورد علاقه او است. برای مثال، هنگامی که در یک پارک هستید. از کودک خود بپرسید که چه چیزی را دوست دارد. اگر او به مجسمه داخل پارک اشاره کرد، از او بپرسید چرا؟ اگر او پاسخ داد که به خاطر پیچ و تاب خوردن های مجسمه و درست شدن آن از سنگ و ساختار جالبش از آن خوشش میاید. در این هنگام می توان متوجه این شد که هنرهای تجسمی سه بعدی جالب را بیشتر دوست دارد.

تألیف و ترجمه: آزاده ترحمی